مرداد ماه

گزارشات سال ۱۳۹۹

برگزاری جلسه در مورد تدوین دستورالعمل شرایط سخت و اضطراری

شرایط اضطراری یک حالت غیرقابل پیش بینی است که شرکت ها، مدارس و جامعه را تهدید می کند و باعث اختلال یا متوقف شدن کارمی شود .نظر به اینکه وضعیت های اضطراری معمولا به ندرت رخ داده و زمان وقوع آنها مشخص نمی باشد، از اینرو لازم است برای مقابله با آنها هماهنگی ها لازم از پیش صورت گیرد . شناسایی پتانسیل ها و حفظ آمادگی جهت واکنش در شرایط اضطراری می تواند خسارات ناشی از اینگونه وقایع را به حداقل ممکن برساند . روز شنبه 17 خرداد ماه 1399 جلسه ای با حضور مدیریت محترم ، معاونین محترم آموزشی و مربی محترم پرورشی ساعت 10:30 در دفتر آموزشگاه برگزار گردید . در این جلسه در مورد محدود کردن ساعات کلاسی ، محدود کردن زنگ های تفریح ، آموزش به اولیا جهت استفاده از فضای مجازی ، فراهم نمودن امکانات آموزشی جهت استفاده در فضای مجازی و…… نکاتی بیان شد .

نصب دستگاه ضدعفونی کننده دست

با عنایت به لزوم پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا و نحوه مدیریت صحیح این همه گیری و ارائه خدمات ایمن و موثر ضروری است در راستای سلامت محیط و مدرسه ، با آمادگی کافی به رعایت موارد بهداشتی اهتمام ورزیده شود که توجه به این اقدامات کنترلی ساده می تواند در جلوگیری از ابتلا به این بیماری بسیار مفید به فایده باشد .

با توجه به اینکه برخی از دانش‌آموزان جهت رفع اشکال دروس خود تمایل به شرکت در کلاس حضوری داشتند یکی از روش ها در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نصب دستگاه ضدعفونی کننده دست در ورودی سالن دبستان می باشد . روز دوشنبه دوم تیرماه 1399 دستگاه ضدعفونی کننده دست برقی برای استفاده مراجعین محترم نصب گردید.از روش های دیگر رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک و دستکش می باشد .

آغاز پروژه مهر بر اساس پیش بینی کرونا

پروژه‌ مهر،نماد برنامه‌ ریزی، مدیریت و نظم‌بخشی فعالیت‌ها جهت بازگشایی شایسته‌ مدارس در مهرماه است.

با توجه به اهمیت بازگشایی مدارس و توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع بیماری کرونا ، مدارس باید به منظور شروع سال تحصیلی، اقدام مؤثری را در موارد گوناگون انجام دهند تا نقش این روز بیادماندنی در ذهن دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی به عنوان یک خاطره خوش باقی بماند. بررسی همه جانبه موارد در خصوص بازگشایی مدارس بالاخص رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از ضروریات بازگشایی مدارس در سال تحصیلی آینده است. بر همین اساس پروژه ی مهر سال تحصیلی جدید از روز اول مرداد ماه 1399 آغاز گردید و در حال انجام می باشد و تلاش می شود با برنامه ریزی های دقیق ، سازماندهی های منظم ، نتیجه اقدامات منجر به رفع دغدغه های خانواده ها و کارایی و اثر بخشی بیشتر در مدارس باشد.

برگزاری کلاس آنلاین درس علوم پایه ششم

آموزش آنلاین یکی از جدیدترین روش‌ها آموزش مجازی است که با کمک نرم‌افزارها در بستر شبکه اینترنت، انجام می‌شود.

در این شیوه علاوه بر امکان ارائه محتوای آموزشی، فرصت ارتباط مستقیم و دریافت بازخورد برای طرفین وجود دارد. برای استفاده از این روش آموزشی، دسترسی به یک رایانه و اینترنت با سرعت مناسب ضروری است. در آموزش آنلاین در بستر شبکه اینترنت، مدرسین و کارآموزان از طریق اینترنت و به صورت همزمان با یکدیگر ارتباط دارند و فرآیند آموزش و یادگیری انجام می‌شود. روز چهارشنبه اول مرداد ماه 1399 اولین جلسه آموزش آنلاین با هدف تثبیت یادگیری بیشتر دانش آموزان پایه ششم رأس ساعت 9 صبح با تدریس سرکار خانم فتحعلیان معلم علوم دبستان برگزار گردید . در این جلسه دانش آموزان شرکت فعال داشتند و سوالات خود را به صورت آنلاین پرسیدند . در این جلسه مبحث ” سالم بمانیم ” تدریس شد.

برگزاری کلاس آنلاین درس ریاضی پایه پنجم

آموزش آنلاین شیوه‌ای نوین از آموزش مجازی است که با استفاده از جدیدترین ابزارهای ارتباطی در بستر شبکه‌های کامپیوتری خصوصا اینترنت، محتوای آموزشی را در اختیار کارآموزان قرار می‌دهد . در آموزش آنلاین، مدرسین و کارآموزان از طریق اینترنت و به صورت همزمان با یکدیگر تعامل داشته و فرآیند آموزش و یادگیری را به انجام می‌رسانند.

اگر چه ویروس کرونا تعطیلی ناخواسته و البته طولانی‌مدت مدارس را رقم زده اما این روزها جریان آموزش تعطیل نیست، دانش‌آموزان در خانه هستند اما جریان یادگیری در همان خانه و با روش‌های مختلف در حال پیگیری است. یکی از این روش ها تدریس به صورت آنلاین است . روز شنبه 4 مرداد ماه 1399 کلاس آنلاین درس ریاضی پایه پنجم ساعت 9:15 صبح برگزار گردید . خانم محمودی معلم ریاضی مبحث میانگین را تدریس نمودند و دانش آموزان سوالات و مشکلات خود را از معلم پرسیدند .دانش آموزان با مفهوم میانگین ، طریقه محاسبه آن و کاربرد آن آشنا شدند و معلم با حل چند مثال مطلب را تثبیت نمودند .

بازدید جناب آقای کنعانی از روند برگزاری کلاس های آموزش آنلاین

در کلاس های آنلاین با حضور مدرس، بسیاری از عناصر شبیه کلاس‌های فیزیکی واقعی است.

در این نوع کلاس‌ها یک مدرس وجود دارد که در زمان مشخصی کلاس درس را برگزار می کند و دانش آموزان نیز در کلاس شرکت می کنند. در این کلاس ها، معلمان و دانش آموزان می توانند بصورت صوتی و تصویری با هم ارتباط داشته باشند. روز دوشنبه ششم مرداد ماه 1399 جناب آقای کنعانی نماینده محترم مؤسسه امام حسین (علیه السلام) به همراه سرکار خانم تربتی نیا از نحوه ی برگزاری کلاس آنلاین درس علوم سرکار خانم فتحعلیان بازدید نمودند و در جریان کم و کیف فعالیت معلمین و دانش آموزان قرار گرفتند.

برگزاری کلاس آنلاین درس علوم

روز دوشنبه ششم مرداد ماه 1399 دومین جلسه کلاس آنلاین پایه ششم درس علوم ساعت 9:15 صبح برگزار گردید .

در این جلسه خانم فتحعلیان ادامه مبحث سالم بمانیم را برای دانش آموزان تدریس نمودند . در این درس دانش آموزان با مباحث زیر آشنا شدند :

بیماری واگیر چیست ؟
چه عاملی باعث ایجاد بیماری های واگیر می شود ؟
چند میکروب بیماری زا نام ببرید ؟
ناقل چیست ؟
آیا می توان جایی پیدا کرد که میکروب نباشد ؟
وقتی نفس می کشیم ، میکروب ها وارد بینی می شوند اما چرا نمی توانند به راحتی پایین تر بروند و وارد شش ها شوند ؟
آیا همه ی باکتری ها زیان آور و بیماری زا هستند ؟
انجام چه کارهایی می تواند به سلامت روح و روان ما کمک کند ؟

برگزاری کلاس آنلاین درس ریاضی پایه پنجم

روز دوشنبه سیزدهم مرداد ماه 1399 کلاس آنلاین ریاضی پایه پنجم با حضور حداکثری دانش آموزان تشکیل گردید .

در این جلسه جناب آقای هاشمی معلم پایه پنجم مبحث کسرها را تدریس نمودند .نکاتی که در این جلسه بیان شد به شرح ذیل می باشد :

با مفهوم کسرها آشنا شدند .
دانش آموزان با ساده کردن کسر آشنا شدند .
توانایی به دست آوردن کسرها را از روی شکل یاد گرفتند .
کاربرد کسرها را در زندگی خود را فرا گرفتند .
با انواع کسرها آشنا شدند .
با اعداد مخلوط آنا شدند.
با کسرهای مساوی و کسرهای بزرگ تر از واحد آشنا شدند .

برگزاری کلاس آنلاین درس ادبیات پایه پنجم

شیوع ویروس کرونا و تاکید بر فاصله گذاری اجتماعی باعث شده که استفاده از کلاس های آنلاین افزایش پیدا کند.

علت آن هم ماهیت خطرناک ویروس کرونا می باشد. در نتیجه بسیاری از مدارس تعطیل شده اند و کلاس ها و امتحانات به صورت آنلاین برگزار می شوند .روز چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399 کلاس انلاین درس ادبیات پایه پنجم ساعت 9:15 با حضور حداکثری دانش آموزان توسط جناب آقای بهشی برگزار گردید . در این جلسه دانش آموزان با مفهوم واژه ی اسم ، انواع فعل ، کلمات مشابه ، هم خانواده ، متضاد ، مترادف ومتناسب آشنا شدند . با مفهوم نهاد ، گزاره آشنا شدند .

برگزاری جلسه جهت برنامه ریزی سال تحصیلی جدید

باتوجه به شیوع کرونا، امسال سال تحصیلی متفاوتی را خواهیم داشت و باید برای سال تحصیلی جدید برنامه ریزی شود . مدارس و معلمان باید دسترسی همه دانش آموزان به آموزش کیفی و کامل را فراهم آورند و برنامه ‌ریزی‌ها با دقت انجام شود تا از اختلال در آموزش دانش‌آموزان و تضییع فرصت تحصیل آنان جلوگیری گردد.

روز یکشنبه 19 مرداد ماه جلسه ی برنامه ریزی سال تحصیلی جدید با حضور جناب آقای کنعانی نماینده محترم مؤسسه امام حسین (علیه السلام) به همراه سرکار خانم تربتی نیا و مدیریت محترم دبستان جناب آقای وزین پوروهمکاران محترم اداری و آموزشی ساعت 10:30 صبح برگزار گردید . در این جلسه جناب آقای کنعانی ضمن تبریک عید سعید غدیر و عید امامت و ولایت ، به همکاران خیر مقدم عرض نمودند و از زحمات همه همکاران تشکر کردند . در این جلسه جناب آقای کنعانی به آماده بودن برای سال تحصیلی جدید به شیوه ای متفاوت تاکید داشتند و بیان کردند که باید دغدغه اولیا را برطرف کنیم و اعتماد خانواده ها را جلب کنیم وآن ها را در جریان امور قرار دهیم. آماده سازی فیلم های آموزشی ، برگزاری کلاس های آنلاین و آزمون های مجازی از جمله مواردی بود که جناب آقای کنعانی بیان کردند . بعد از آن خانم تربتی نیا در سخنانی بیان کردند که آسیب شناسی شود و مشکلات باید رفع شود و در پایان جناب آقای وزین پور از زحمات همکاران تشکر نمودند و مشکلات پیش رو را بیان کردند .

برگزاری جلسه مدیران جهت برنامه ریزی سال تحصیلی جدید

روز دوشنبه بیستم مرداد ماه 1399 جلسه ای با حضور کلیه ی مدیران مقاطع تحصیلی مدارس امام حسین ( علیه السلام ) در محل نمایندگی مؤسسه تشکیل گردید .

جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله وحی آغاز شد .در این جلسه جناب آقای کنعانی در مورد قدر و منزلت عید غدیر و اهمیت آن بیانات مبسوطی ایراد فرمودند . سپس یاد آوری کردند با توجه به شرایط خاص برای سال تحصیلی آینده می طلبد که برنامه های ویژه ای تدارک دیده شود . این برنامه شامل آموزش اولیا و تشویق آن ها در استفاده از تدریس های آنلاین و آمادگی لازم برای معلمین گرامی در برخورد با این شرایط و فراهم کردن این امکانات از طرف مؤسسه، می باشد . آماده سازی فیلم های آموزشی ، برگزاری کلاس های آنلاین و آزمون های مجازی از جمله مواردی بود که جناب آقای کنعانی بیان کردند .

برگزاری کلاس آنلاین پایه دوم

روز دوشنبه 20 مرداد ماه 1399 کلاس آنلاین درس علوم ساعت 9:15 صبح پایه دوم برگزار گردید .

این کلاس با تدریس درس علوم توسط سرکار خانم تقی زاده مقدم و با حضور حداکثری دانش آموزان برگزار گردید ومروری بر کتاب علوم پایه دوم بود و نکات زیر بیان شد :

در مورد آب سالم، هوای سالم و نکاتی در مورد این که آب مایه حیات است و انسان و تمام جانوران برای زنده ماندن به آب نیاز دارند.
راه های آلوده شدن آب و جلوگیری از آلوده شدن آب نکاتی بیان کردند .
راه های آلوده شدن هوا و جلوگیری از آلوده شدن هوا نکاتی بیان کردند .
اثرات هوای آلوده بر محیط زیست از قبیل بیمار شدن انسان ها و جانوران ، خشک شدن گیاهان و…… بیان شد .

مروری بر درس اجتماعی پایه پنجم در تدریس آنلاین

تدریس درس اجتماعی در مقاطع مختلف ابتدائی، راهنمائی و دبیرستان بخش مهمی از فعالیت اساسی و هدفداری است كه تحت عنوان “جامعه پذیری كودكان و نوجوانان” می توان آن را جمع بندی و خلاصه نمود.

تدریس آنلاین، شاید در کشور ما تا قبل از شیوع کرونا جایگاه چندانی نداشت اما با افزایش آمار مبتلایان به کرونا و تمدید تعطیلی مدارس، به‌عنوان یک کلاس درس و تنها راه جبران عقب‌ماندگی درسی تلقی شد. در ادامه ی برگزاری کلاس های آموزش آنلاین ، روز یکشنبه 26 مرداد ماه 1399 کلاس آموزش آنلاین درس اجتماعی پایه پنجم ساعت 9:15 صبح با حضور حداکثری دانش آموزان برگزار گردید . این کلاس را جناب آقای سید حسین بهشتی برگزار نمودند و نکات کلیدی و مهم کتاب اجتماعی پایه پنجم را بیان نمودند دانش آموزان سؤالات خود را بیان کرده و پرسش و پاسخ نیز در این کلاس انجام شد .

آموزش آنلاین درس علوم پایه دوم

هدف آموزش علوم پدیده هایی است که در زندگی روزانه مشاهده می شود ، هدف کسب سواد علمی است که برای همه شهروندان ضروری است ، هدف یادگیری تصمیم گیری های آگاهانه و منطقی در زندگی روزمره است که در نتیجه کسب سواد علمی فراهم می شود ، هدف انتقادی و خلاقانه بار آوردن کودکان است ، هدف شناسایی تفاوت های فردی کودکان است ، هدف برقراری ارتباط بین علوم و سایر دروس درسی است و …

روز یکشنبه 26 مرداد ماه 1399کلاس آنلاین درس علوم پایه دوم ساعت 11 صبح برگزار گردید . در این تدریس خانم طاهری نکاتی در مورد آب سالم، هوای سالم ، انواع مصارف انسان از آب ، راه‌های آلوده کردن آب ، راه‌های جلوگیری از آلوده شدن آب‌ها ، راه‌های آلوده شدن هوا ، راه‌های جلوگیری از آلوده شدن هوا ، اثرات هوای آلوده بر محیط زیست از جمله بیمارشدن انسان‌ها و جانوران ، خشک شدن گیاهانو… را بیان نمودند . همچنین نکاتی در مورد سوخت ها ، موارد استفاده از سوخت ها ، راه های صرفه جویی در مصرف سوخت ها ونکاتی در مورد انرژی خورشیدی بیان شد . در پایان از پرسش و پاسخ انجام شد و دانش آموزان سؤالات و اشکالات خود را از معلم پرسیدند .

تدریس آنلاین درس اجتماعی پایه چهارم

روز دوشنبه 27 مرداد ماه 1399 تدریس آنلاین درس اجتماعی پایه چهارم ساعت 9:15 برگزار گردید .

سرکار خانم جلالی مبحث ” زندگی شهری و زندگی روستایی ” را تدریس نمودند و کلاس با حداکثری دانش آموزان تشکیل گردید . دانش آموزان با زندگی شهری و روستایی آشنا شدند ، جمعیت شهر و روستا مقایسه شد ، شغل رایج در شهر ها و روستاها معرفی شد ، امکانات شهر و روستا مطرح شد ، ویژگی های زندگی شهری و روستایی را بیان کردند . دانش آموزان با محل زندگی خود باويژگي آب وهوايي روستا ، با محصولات كشاورزي روستا ها ، با راههاي ارتباطي روستاها با شهر ها ، با وسايل عبورو مرور در شهر آشنا شدند . در پایان از دانش آموزان پرسش به عمل آمد و سوالات خود را از معلم پرسیدند .

برگزاری جلسه دیدار با اولیا کلاس ششم ۱

روز سه شنبه 28 مرداد ماه 1399 جلسه دیدار با اولیا دانش آموزان پایه ششم 1 ساعت 8 صبح در محل سالن اجتماعات دبستان برگزار گردید .

در این جلسه که با حضور اولیا و رعایت تمامی پرتکل های بهداشتی برگزار گردید، جناب آقای وزین پور در مورد نحوه ی تشکیل کلاس ها ، طریقه ی شرکت در کلاس های آنلاین نکاتی بیان نمودند . نکاتی در مورد تجربه سال گذشته بیان نمودند و یاد آوری کردند که شرکت دانش آموزان در کلاس های آنلاین یکی از ملاک های ارزشیابی دانش آموزان در پایان سال تحصیلی می باشد . در مورد تشکیل کلاس ها در وضعیت قرمز ، زرد و سفید توضیحاتی بیان نمودند . سپس جناب آقای علیخو در مورد برنامه ریزی درسی ، تقسیم کلاسی دانش آموزان ، حضور معلمان در مدرسه نکاتی بیان کردند . در مورد انجام دادن تکالیف توسط دانش آموزان و آوردن به مدرسه و بررسی توسط معلم نکاتی را بیان نمودند . در پایان اولیا نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمودند .

برگزاری جلسه دیدار با اولیا کلاس ششم ۲

با توجه به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید قرار گرفته ایم و همچنین اهمیت تدریس به روش آنلاین جلسه ای با حضور اولیا کلاس ششم 2 با رعایت پروتکل های بهداشتی روز سه شنبه 28 مرداد 1399 ساعت 9 صبح در محل سالن اجتماعات برگزار گردید .

در این جلسه جناب آقای وزین پور در مورد نحوه ی بازگشایی مدارس ، برنامه ریزی مدرسه در صورت وجود هر گونه وضعیت قرمز و یا زرد طریقه ی شرکت در کلاس آنلاین ، ضرورت شرکت دانش آموزان در کلاس های آنلاین ، اعلام برنامه های درسی نکاتی بیان کردند . بعد از آن جناب آقای علیخو در مورد نحوه ی تقسیم کلاس ها ، حضور غیاب دانش آموزان در کلاس های آنلاین نکاتی بیان کردند . همچنین تاکید کردند که تکالیف در منزل توسط خود دانش آموزانجام شود و اینکه معلمین درمدرسه حضور دارند اگر دانش آموزان به صورت فردی سؤال و مشکلی داشتند می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدرسه حاضر شوند و رفع اشکال نمایند .

برگزاری جلسه دیدار با اولیا دانش آموزان کلاس ششم ۳

با توجه به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید قرار گرفته ایم و همچنین اهمیت تدریس به روش آنلاین جلسه ای با حضور اولیا کلاس ششم 3 با رعایت پروتکل های بهداشتی روز سه شنبه 28 مرداد 1399 ساعت 10صبح در محل سالن اجتماعات برگزار گردید .

در این جلسه جناب آقای وزین پور در مورد نحوه ی بازگشایی مدارس ، برنامه ریزی مدرسه در صورت وجود هر گونه وضعیت قرمز و یا زرد طریقه ی شرکت در کلاس آنلاین ، ضرورت شرکت دانش آموزان در کلاس های آنلاین ، اعلام برنامه های درسی نکاتی بیان کردند . بعد از آن جناب آقای علیخو در مورد نحوه ی تقسیم کلاس ها ، حضور غیاب دانش آموزان در کلاس های آنلاین نکاتی بیان کردند . همچنین تاکید کردند که تکالیف در منزل توسط خود دانش آموزانجام شود و اینکه معلمین درمدرسه حضور دارند اگر دانش آموزان به صورت فردی سؤال و مشکلی داشتند می توانند با رعایت پروتکل های بهداشتی در مدرسه حاضر شوند و رفع اشکال نمایند سپس جناب آقای کنعانی ضمن خوش آمد گویی از اولیا خواستند که با آموزگاران مدرسه هماهنگ باشند و تاکید کردند اولیا هیچ نگرانی نداشته باشند مدرسه آمادگی برای اموزش در هر شرایطی را دارد و برنامه ریزی های لازم انجام شده است .


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20