خرداد ماه 1401

گزارشات سال ۱۴۰۱

برگزاری آزمون هماهنگ درس هدیه های آسمان پایه ششم

امتحان به مفهوم علمي نوعي ارزشيابي است كه بر اساس اصول معيني انجام مي گيرد و در تعريف آن مي توان گفت كه امتحان عبارت است از تعيين ميزان تغييرات حاصل در جنبه هاي خاصي از رفتار شاگرد در فواصل زماني معين و در جهت نيل به اهداف آموزشي و پرورشي .

با توجه به این که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی قصد ورود به دوره تحصیلی متوسطه را دارند، امتحانات هماهنگ منطقه ای از آن ها گرفته می شود تا سطح علمی هر یک از دانش آموزان مشخص می گردد. امتحانات هماهنگ پایانی به صورت هماهنگ منطقه ای برگزار می‌ گردد . روز یکشنبه ۱ خرداد ماه ۱۴۰۱ اولین آزمون دانش آموزان پایه ششم درس هدیه های آسمان ساعت ۱۰ صبح به صورت هماهنگ در منطقه برگزار گردید. علاوه بر ابزار‌های مختلف ارزشیابی کیفی ـ توصیفی ، آزمون های هماهنگ منطقه ای نیز جهت ارزشیابی دانش آموزان برگزار می گردد .

کسب رتبه برتر در یازدهمین دوره مسابقات جشنواره نوجوان سالم

برگ زرین دیگر بر افتخارات دبستان پسرانه غیر دولتی امام حسین (علیه السلام)

فرهنگ و هنر بستری است ک زمینه تعالی روح و اندیشه را در انسان فراهم می آورد. ایران همیشه مهد پرورش اندیشمندان و هنرمندان وآراسته با اندیشه ای بلند بوده است ودر این میان آموزشگاه دبستان پسرانه غیر دولتی امام حسین‌ (علیه السلام) به داشتن دانش آموزانی فکور ، هنرمند و خلاق مفتخر بوده است .

شنیدن خبرهای خوش شیرین موفقیت دانش آموزان فعال در یازدهمین دوره مسابقات جشنواره نوجوان سالم در پایان سال تحصیلی حلاوت های خاص را مضاعف و خستگی را از تن می زداید . روز سه شنبه ۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ نتایج مسابقات نوجوان سالم اعلام گردید . کسب افتخار توسط دانش آموز عزیزمان آرش کاشمری پایه سوم و رتبه برتر استان در این مسابقات را به همکاران ارجمند اولیای محترم صمیمانه تبریک ‌و شاد باش گفته واز همت بلند دانش آموزان عزیزمان سپاسگزاری خویش را ابراز می نماییم. از زحمات ارزشمند معاونین محترم وسرکار خانم زنگنه مربی بهداشت که دلسوزانه پیگیر مسابقات بوده اند سپاسگزاریم . توفیق همه دانش آموزان عزیزرا در کسب درجات عالی تر را از خداوند سبحان خواستارم .

برپایی جشنواره جابر بن حیان

طرح جابر یکی از بهترین طرح هایی است که از نام دانشمند بزرگ ایرانی جابربن حیان گرفته شده است. این طرح که در سالهای اخیر بسیار پرآوازه شده است و حتی در خیلی از مدارس کشور به صورت اجباری پیگیری می شود ، تاثیر بسیار شگرفی بر روی دانش آموزان در امر تحقیق و پژوهش عملی می گذارد. طرح جابر به این امر می پردازد که دانش آموزان به کمک هم و با همکاری و مشارکت گروهی پروژه های عملیاتی را در سطح خود انجام و ارائه دهند و در این راستا هم به صورت کامل مستندسازی کنند. لذا با توجه به ترغیب دانش آموزان به کار گروهی و همچنین حمایت از رونق و تولید داخلی در پایه های پنجم و ششم که موضوعات طرح به صورت دست سازه و کار دستی می باشد ، این طرح مهم طرفداران زیادی پیدا کرده است.

جلسه معارفه دانش آموزان پایه اول

آغاز سال تحصیلی همواره برای والدین کلاس اول توأم با شادی و دلهره است . والدین معمولا نگرانی چگونگی سازگاری کودک با محیط و اولیا مدرسه و رعایت قوانین آن ، انجام تکالیف و…. هستند و معمولا بخش زیادی از این نگرانی ها بی دلیل است و اغلب دانش آموزان به سادگی با مدرسه و مسائل مرتبط با آن به خوبی ارتباط برقرار می کنند . با این حال مانند هر مرحله ای از تحول گاه ممکن است کودک با مشکلاتی مواجه شود به همین منظور هر ساله دبستان غیردولتی پسرانه امام حسین (علیه السلام) قبل از شروع سال تحصیلی جلسه معارفه با دانش آموزان و اولیا با حضور جناب آقای کنعانی و سرکار خانم تربتی نیا برگزار می کند.

برگزاری جشن الفبا

آمده ایم تا با مهر پیوند دهیم ، دلهای کوچک این فرشته ها را نوازشی دهیم صورت پاک این نعمت های بزرگ خلقت را ، و عاشقانه قدم هایی برداریم که شاید راهی پیدا کنیم برای زیبا زیستن این این غنچه های جاودانه . تلاش خود را کرده ایم و آنچه در توان خود دیده ایم برای دیدگان پر از مهر شما به تماشا گذاشتیم ، تا شما عزیزان نتیجه ی آنچه فرزندانمان درکلاس اول در طول سال انجام داده اند با هنر نمایی زیبای خود به اجرا گذاشته اند مشاهده کنید .

جشن الفبای دانش آموزان پایه اول دبستان غیردولتی پسرانه امام حسین (علیه السلام ) در روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ راس ساعت ۱۶ با حضورمعلمان ،دانش آموزان و اولیاء دانش آموزان کلاس اول در محل تالار تشریفات برگزار گردید . برنامه های اجرایی این مراسم که دانش آموزان کلاس اول ابتدایی، با حضور مادر و آموزگاران شان، اولین سال توانایی خواندن و نوشتن خود را جشن گرفته بودند به شرح ذیل می باشد :

 • قرائت قرآن توسط دانش آموزان و اجرای سرود قرآنی و دکلمه قرآنی
 • اجرای سرود قرآنی
 • اجرای نمایش توسط دانش آموزان هر کلاس
 • اجرای سرود توسط دانش آموزان هر کلاس
 • خواندن دکلمه توسط دانش آموزان
 • خواندن سرود ” سلام فرمانده ” توسط تمام دانش آموزان
 • خواندن سرود خداحافظی
 • خواندن دکلمه خداحافظی توسط معلمین
 • اهدا جایزه و لوح تقدیر به دانش آموزان

برگزاری آزمون مطالعات اجتماعی پایه ششم

امتحان به مفهوم علمي نوعي ارزشيابي است كه بر اساس اصول معيني انجام مي گيرد و در تعريف آن مي توان گفت كه امتحان عبارت است از تعيين ميزان تغييرات حاصل در جنبه هاي خاصي از رفتار شاگرد در فواصل زماني معين و در جهت نيل به اهداف آموزشي و پرورشي . اهداف اساسي امتحان عبارتست : كمك به يادگيري دانش آموز ، كمك به دانش آموز براي آشنايي با اهداف آموزشي درس ، برانگيختن رغبت دانش آموز به يادگيري ، تصميم گيري براي شروع مراحل بعدي تدري، اصلاح روش تدريس , ملاك ارتقاي دانش آموزان و طبقه بندي آنان .

با توجه به این که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی قصد ورود به دوره تحصیلی متوسطه را دارند، امتحانات هماهنگ از آن ها گرفته می شود تا سطح علمی هر یک از دانش آموزان مشخص می گردد. امتحانات هماهنگ پایانی به صورت هماهنگ منطقه ای برگزار می‌ گردد . روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ سومین آزمون دانش آموزان پایه ششم درس مطالعات اجتماعی ساعت ۱۰ صبح به صورت هماهنگ در منطقه برگزار گردید. علاوه بر ابزار‌های مختلف ارزشیابی کیفی ـ توصیفی ، آزمون های هماهنگ منطقه ای نیز جهت ارزشیابی دانش آموزان برگزار می گردد .

برگزاری جشن پایان سال کلاس خانم طاهری

انگار همین دیروز بود که نخستین قدمهایت را در دبستان گذاشتی . آن روز را به یاد داری؟ نگاهت که می کردم در دشت علم همچون نهالی کوچک بودی اما من می دانستم که روزی درختی تنومند خواهی شد و شاهد قد کشیدنت خواهم بود.آری امروز درخت تلاش تو میوه داده و آن میوه شیرین دانایی وعلم توست .اکنون کلمات در دستان کوچکت رام شده اند و مانند پروانه ای زیبا از میان انگشتانت در آسمان معرفت پرواز می کنند .

فرزندم …. بدان که آموزگارت هیچ گاه نگاه معصومانه وپرسشگر تو را از یاد نخواهد برد.باشد که فخر جامعه ی خویش باشی و من ببالم به خودم که روزی تو دردامانمن و مدرسه ات درس را آموختی. امیدوارم توانسته باشم به تو یاد بدهم که خط فاصله بگذاری بین خوبی ها و بدی ها ،این که اشتباهاتت را تکرار نکنیو از آنها درس بگیری اینکه بعد ازهر تجربه نقطه ای بگذاری و بروی سرخط امید وارم توانسته باشم درس زندگی، بندگی ،انسانیت، معرفت، علم دانایی پشتکار ،مهربانی و ایثار را به تو بیاموزم .

روز چهارشنبه ۴ خرداد ماه ۱۴۰۱ خانم طاهری معلم پایه دوم جشن پایان سال را در محل سالن اجتماعات در ساعت ۱۰ صبح برگزار گردید . برنامه های اجرایی قرائت قرآن توسط دانش آموزان اجرای سرود قرآنی ، اجرای نمایش ، اجرای سرود و…. می باشد . در پایان مراسم با اهدا جایزه و لوح تقدیر به پایان رسید .

برگزاری آزمون هماهنگ درس ریاضی پایه ششم

امتحان به مفهوم علمي نوعی ارزشيابی است كه بر اساس اصول معينی انجام می گيرد و در تعريف آن مي توان گفت كه امتحان عبارت است از تعيين ميزان تغييرات حاصل در جنبه های خاصی از رفتار شاگرد در فواصل زمانی معين و در جهت نيل به اهداف آموزشی و پرورشی .

با توجه به این که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی قصد ورود به دوره تحصیلی متوسطه را دارند، امتحانات هماهنگ منطقه ای از آن ها گرفته می شود تا سطح علمی هر یک از دانش آموزان مشخص می گردد. امتحانات هماهنگ پایانی به صورت هماهنگ منطقه ای برگزار می‌ گردد . روز شنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ چهارمین آزمون دانش آموزان پایه ششم درس ریاضی ساعت ۱۰ صبح به صورت هماهنگ در منطقه برگزار گردید. علاوه بر ابزار‌های مختلف ارزشیابی کیفی ـ توصیفی ، آزمون های هماهنگ منطقه ای نیز جهت ارزشیابی دانش آموزان برگزار می گردد .

کسب مقام برتر در مسابقات کتابخوانی

به نام آفریدگاری که انسان را به زیور اندیشه و تفکر آراست و اورا امانتدار این ودیعه الهی قرار داد.روز شنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ نتایج مسابقات کتابخوانی از سوی اداره آموزش و پرورش اعلام گردید . خبر مسرت بخش ،همواره دل را شاد و لحظه ها را ماندگار می سازد ، واینک موفقیتی دیگر از دانش آموزخوبمان در پایه سوم دانش‌آموز عزیز سهنداخلاقی کسب مقام اول شهرستان در مسابقه کتابخوانی در بین مدارس شهرستان ،مایه مباهات است . این موفقیت را به شماهمکاران ارجمند وخانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم. از زحمات ارزنده سرکار خانم یزداندوست و آموزگار توانمند سرکار خانم توکلی عزیز تقدیر و تشکر می نماییم .توفیق دانش آموزان عزیزرا در کسب درجات عالی تر از خداوند سبحان خواستاریم.

اطلاعیه در مورد استعدادیابی دانش آموزان مستعد بسکتبال

طی اطلاعیه اداره آموزش و پرورش در روز شنبه ۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ ، تربیت بدنی آموزشگاه ها با همکاری انجمن دانش آموزی بسکتبال پسران در نظر دارد یک دوره استعداد یابی در بین دانش آموزان مستعد جهت رشته بسکتبال در مقطع ابتدایی برگزار نماید . بدین وسیله به اطلاع اولیا دانش آموزان عزیز می رساند با توجه به شرایط زیر فرزندان خود را تا فردا به دفتر دبستان معرفی نمایند .

شرایط طرح استعداد یابی بسکتبال :

 • داشتن سلامت کامل جسمانی
 • داشتن رضایت نامه از ولی جهت شرکت در این طرح استعداد یابی الزامی است .
 • قد بالاتر از ۱۳۵ سامنتی متر برای دانش آموزان پایه ی چهارم
 • قد بالاتر از ۱۴۰ سامنتی متر برای دانش آموزان پایه ی پنجم
 • قد بالاتر از ۱۴۵ سامنتی متر برای دانش آموزان پایه ی ششم
 • در پایه های اول تا سوم معرفی دانش آموزانی با شرایط قدی بالا می تواند انجام گیرد .
 • داشتن کفش و لباس ورزشی الزامی است .

توجه داشته باشید فقط فردا یکشنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ فرصت دارید به دبستان اطلاع رسانی نمایید .

برگزاری آزمون انشا پایه ششم

امتحان به مفهوم علمي نوعي ارزشيابي است كه بر اساس اصول معيني انجام مي گيرد و در تعريف آن مي توان گفت كه امتحان عبارت است از تعيين ميزان تغييرات حاصل در جنبه هاي خاصي از رفتار شاگرد در فواصل زماني معين و در جهت نيل به اهداف آموزشي و پرورشي . اهداف اساسي امتحان عبارتست : كمك به يادگيري دانش آموز ، كمك به دانش آموز براي آشنايي با اهداف آموزشي درس ، برانگيختن رغبت دانش آموز به يادگيري ، تصميم گيري براي شروع مراحل بعدي تدريس ، اصلاح روش تدريس , ملاك ارتقاي دانش آموزان و طبقه بندي آنان .

با توجه به این که دانش آموزان پایه ششم ابتدایی قصد ورود به دوره تحصیلی متوسطه را دارند، امتحانات هماهنگ از آن ها گرفته می شود تا سطح علمی هر یک از دانش آموزان مشخص می گردد. امتحانات هماهنگ پایانی به صورت هماهنگ منطقه ای برگزار می‌ گردد . روز یکشنبه ۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ سومین آزمون دانش آموزان پایه ششم درس انشا ساعت ۱۰ صبح به صورت هماهنگ در منطقه برگزار گردید. علاوه بر ابزار‌های مختلف ارزشیابی کیفی ـ توصیفی ، آزمون های هماهنگ منطقه ای نیز جهت ارزشیابی دانش آموزان برگزار می گردد .

برگزاری جشن خودکار کلاس خانم توکلی

با بزرگ شدن پسرهای عزیزمان و کسب کردن تجربه های جدید در زندگی ‌شان، این بار تجربه نوشتن با خودکار را جشن گرفتند. برگزاری این جشن بیانگر سلام کردن به خودکار وخداحافظی از مداد است. چون دانش آموزان از اول ابتدایی تا مقطع سوم دبستان از مداد استفاده می‌کنند تا به ‌راحتی اشتباهات را پاک کنند. اما در مقطع سوم دبستان با خودکار و محدودیت‌های آن آشنا می‌شوند تا پیشرفت خوبی در استفاده از آن داشته باشند. این حرکت خلاقانه باعث می‌شود تا دانش آموزان یک تجربه جدید که نوشتن با خودکار است را، در زندگی خود کسب کنند و بدانند که هر اشتباهی پاک کردنی نیست .

در روز چهارشنبه ۱۱ خرداد ماه ۱۴۰۱، جشن خودکار دانش آموزان پایه سوم کلاس خانم توکلی با حضور مدیریت محترم جناب آقای وزین پور و معاونین محترم جناب آقای مرادی و جناب آقای علیخو و دانش آموزان و تعدادی از اولیا در محل نماز خانه دبستان با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار گردید. در این مراسم دانش آموزان قرآن را قرائت نمودند و دکلمه و سپاس از معلم را خواندند وکلیپی از فعالیت دانش آموزان پخش گردید و در پایان خانم توکلی با اهداء لوح تقدیر و جایزه به دانش آموزان از تلاش آن ها تقدیر نمودند .

برگزاری جشن ضرب در پایه سوم کلاس خانم احمدی

مفهوم جدول ضرب یکی از مهم ترین مفاهیم درسی پایه سوم ابتدایی است . درک عمقی این مفهوم به دانش آموزان کمک می کند تا مسائل پیچیده ریاضی را حل کرده و از دریافت پاسخ ها لذت برند.

روز سه شنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ جشن ضرب به مناسبت آغازیادگیری ضرب در کلاس سوم خانم احمدی ، برگزار گردید .این جشن با حضور مدیر دبستان جناب آقای وزین پور و معاون دبستان جناب آقای علیخو برگزار گردید . در این جشن که به صورت نمادین برگزار شد دانش آموزان از روش مجسم (اجرای نمایش ) برای تدریس ضرب و روشهای نیمه مجسم بازی و مسابقه استفاده کردند. در پایان جشن به دانش آموزان هدیه داده شد و از آنها پذیرایی بعمل آمد و دانش آموزان روز شادی را در کنار هم سپری نمودند .

پیام تبریک کسب رتبه استانی توسط دانش آموز آقای سهند اخلاقی

به نام آفریدگاری که انسان را به زیور اندیشه و تفکر آراست و اورا امانتدار این ودیعه الهی قرار داد.

خبر مسرت بخش ،همواره دل را شاد و لحظه ها را ماندگار می سازد ، واینک موفقیتی دیگر از دانش آموز خوبمان در پایه سوم. پس از اعلام نتایج مسابقات کتابخوانی در سطح استان از سوی اداره آموزش و پرورش در روز دوشنبه ۲۰ تیرماه ۱۴۰۱ دانش آموز عزیز آقای سهند اخلاقی موفق به کسب رتبه برتر استانی گردید . کسب مقام برگزیده استانی در مسابقه کتابخوانی در بین شهرستان های استان ، مایه مباهات است . این موفقیت را به شما همکاران ارجمند وخانواده محترمشان تبریک و تهنیت عرض می‌نماییم .از زحمات ارزنده سرکار خانم یزداندوست و آموزگار توانمند سرکار خانم توکلی عزیز تقدیر و تشکر می نماییم .توفیق دانش آموزان عزیزرا در کسب درجات عالی تر از خداوند سبحان خواستاریم .


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20