اردیبهشت ماه 1401

گزارشات سال ۱۴۰۱

زنگ هنر و آموزش کاریکاتور

کاریکاتور شاخه ای از هنرهای تجسمی و زیرشاخه ای از رشته طراحی چهره می باشد که ازقواعدی خاصی پیروی می کند. پایه و اساس کاریکاتورملزم یادگیری طراحی پایه نیز می باشد. هنر کاریکاتور به معنی طراحی از یک شخص، موجود زنده یا شیء است که در آن در اعضای بدن و شکل ها به منظور ایجاد حس طنز و طعنه اغراق می شود.

آسمونی در این بخش به معرفی کاریکاتور ، انواع کاریکاتور ، ویژگی های کاریکاتور و … می پردازد. برخی اوقات برای تهیه روزنامه دیواری یا انجام فعالیت های تکمیلی و خارج از مدرسه یا برپایی نمایشگاه های دانش آموزی نیاز به کاریکاتورهای مختلف با موضوعات درسی و آموزشی داریم .روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم یعقوب زاده در زنگ هنر پایه ششم نقاشی کاریکاتور را به دانش آموزان آموزش دادند . دانش آموزان در این نوع نقاشی دانش آموزان نقاشی کاریکاتور از شکل های حیوانات و چهره انسان را کشیدند و زنگ شادی را سپری کردند .

زنگ ورزش و آموزش فوتبال

ورزش کردن یکی از مهمترین فعالیت هایی است که هر انسانی برای سلامتی طولانی مدت خود باید به آن اهتمام ورزد . ورزش از جمله علومی است که ویژگی های علمی آن در ابعاد مختلف جامعه، به ویژه بعد فرهنگی و اجتماعی بسیار روشن و آشکار است.همچنین در بهداشت و سلامت جسم و روح، ایجاد نشاط، افزایش قابلیت های کاربردی ماهیچه ها و عضلات در هنگام انجام کارها نقش کارسازی دارد. روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم اسکندری مربی تربیت بدنی در زنگ ورزش پایه سوم آموزش دریبل، کنترل توپ و شوت زدن را داشتند.دانش آموزان با انجام حرکات مختلف طریقه ی حرکات صحیح فوتبال را فرا گرفتند و زنگ پویا و پر نشاطی را گذراندند .

زنگ علوم و آشنایی با میکروسکوپ

میکروسکوپ ها ذره بین های بسیار قدرتمندی هستند که می توانند ذرات را چندین هزار برابر بزرگتر از اندازه واقعی خود نشان دهند. روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان کلاس چهارم خانم وزین پور در زنگ علوم درس نهم ” بدن ما ” را تدریس نمودند . در این درس دانش آموزان با ساختار بدن انسان و جانوران که از سلول تشکیل شده است آشنا شدند . همچنین فهمیدند که برای دیدن سلول ها از میکروسکوپ استفاده می کنند . هر سلول ازسه قسمت پرده دور سلول یا غشا ، سیتوپلاسم ، هسته تشکیل شده است . همه سلول ها دارای سه قسمت اصلی شامل پرده ی دور غشاء با پوسته ، سیتوپلاسم و هسته هستند. در این زنگ دانش آموزان به آزمایشگاه مدرسه رفتند و با میکروسکوپ سلول های گیاهی را مشاهده کردند .

زنگ فارسی و املای توپی کلاس خانم طاهری

استفاده از روش های خلاقانه در آموزش باعث می شود دانش آموزان با حوصله و اشتیاق بیشتری به عمق مطالب پی ببرند، آنها را بفهمند، تجربه کنند و به زندگی خود مرتبط سازند. از این رو با ذوق و شوق بیشتری به مدرسه آمده و امید به موفقیت و زندگی در آنها بیش از گذشته تقویت می گردد. زیرا نشاط و انبساط موجب شکوفایی استعدادها شده و انسان شاداب، پویا و پر تحرک به زندگی امیدواتر گردیده و برای رسیدن به اهداف خود سرسختانه تلاش می کند.

روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم طاهری در زنگ فارسی به دانش آموزان املا توپی گفتند . در این روش کلمات کليدي يا مهم را روي کاغذي نوشته و روي توپي مي چسبانيم. کلمات کلیدی کلماتی هستند که که از نظر املایی مهمند مثلا تنوین دارند و یا با یکی از حروف چند شکلی و چند صدایی نوشته می شوند( آنها را انتخاب کرده و روی کاغذ می نویسیم و آن ها را با چسب روی توپ می چسبانیم . ) املا شروع می شود توپ را برای دانش آموزان پرتاب می کنیم و آنها باید کلمات را از روی توپ بخوانند و سریع دوباره برای معلم بفرستند و کلماتی که یادشان می ماند را در دفتر املایشان بنویسند . این روش برای تقویت حافظه دانش آموزان بسیار مفیدمی باشد.

زنگ اجتماعی و بازی جهت ها

یکی از دغدغه های امروزی معلمان چگونگی نحوه ی تدریس وجذاب کردن کلاس درس و بالا بردن سطح انگیزه ی دانش آموزان است .باید روش های تدریس ومدیریت کلاس به صورتی باشد که انواع دانش آموزان را تحت پوشش قرار داده و آموزش متناسب با شرایط آنان ارائه گردد . ما می دانیم که دانش آموزان نیاز جدی به فضای آموزشی مناسب وشاد دارند و این امر از طریق بازی که در جلب توجه و حواس ما نقش مهمی دارند . از این بازی ها حتی می توان برای مرور درس های جلسات قبل و برای امتحان و تقویت دروس مختلف از آن بهره برد . روز یکشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم احمدی معلم پایه سوم در زنگ اجتماعی جهت ها را تدریس نمودند . در این زنگ دانش آموزان در حیاط مدرسه حاضر شدند وبا بازی جهت های جغرافیایی را آموزش دیدند و زنگ شادی را سپری نمودند .

کسب رتبه در مسابقات کودک و محرم

برگ زرین دیگر بر افتخارات دبستان پسرانه غیر دولتی امام حسین ( علیه السلام )

فرهنگ و هنر بستری است ک زمینه تعالی روح و اندیشه را در انسان فراهم می آورد. ایران همیشه مهد پرورش اندیشمندان و هنرمندان واراسته با اندیشه ای بلند بوده است ودر این میان آموزشگاه دبستان پسرانه غیر دولتی امام حسین‌ ( علیه السلام ) به داشتن دانش آموزانی فکور و هنرمند مفتخر بوده است . شنیدن خبرهای خوش شیرین موفقیت دانش آموزان فعال در مسابقات نقاشی کودک و محرم در این ایام حلاوت خاصی را مضاعف نموده است . پس از اعلام نتایج مسابقه از سوی مؤسسه فرهنگی هنری امام حسین (علیه السلام) مشهد مقدس نتایج به شرح ذیل اعلام می گردد :

کسب افتخارات توسط دانش آموزان عزیزمان

 • معین کردیان پایه سوم رتبه برتر
 • آرش کاشمری پایه سوم رتبه برتر
 • محمد آشوری پایه اول رتبه برتر
 • مهرداد فرستاده پایه سوم رتبه برتر

در این مسابقات را به همکاران ارجمند اولیای محترم صمیمانه تبریک‌ و شاد باش گفته واز همت بلند دانش آموزان عزیزمان سپاسگزاری خویش را ابراز می نمایم.از زحمات ارزشمند معاونت محترم پرورشی سرکار خانم یزداندوست مربیان محترم هنر سرکار خانم یعقوب زاده و سرکار خانم اسکندری و معاونین محترم آموزشی که دلسوزانه پیگیر مسابقات بوده اند سپاسگزاریم .توفیق همه دانش آموزان عزیزرا در کسب درجات عالی تر را از خداوند سبحان خواستارم .

زنگ علوم و تدریس درس دوازدهم کلاس خانم طاهری

روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم طاهری درس دوازدهم علوم پایه دوم را تدریس نمودند . در این زنگ فیلم آموزشی مربوط به درسبرای دانش آموزان پخش گردید . در این زنگ دانش آموزان با چگونگی آماده شدن برای جشن آشنا شدند وچگونگی اجرای یک جشن را فرا گرفتند . سپس معلم از دانش آموزان پرسیدند که چه وسایلی در اطراف خود می بینند و حالت های آنها چیست ؟

دانش آموزان با مفهوم جامد و مایع و گاز آشنا شدند . با تعریف جامد ، مایع و گاز آشنا شدند . جامد به موادی گفته می شود که از خود شکل مشخص و ثابتی دارند. مایع موادی هستند که از خود شکل ثابتی ندارند و همیشه به شکل ظرفی که در آن ریخته می‌شوند در می‌آیند . گاز موادی هستند که از خود شکل ثابتی ندارند و در همه‌جا پخش می‌شوند. سپس دانش آموزان نمونه ای از مواد جامد ، مایع و گاز مثال زدند . در پایان تدریس دانش آموزان توانستند مواد اطراف خود را به جامد و مایع و گاز طبقه بندی کنند .

جلسه هم اندیشی برگزاری جشن الفبا

روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ جلسه هم اندیشی برگزاری جشن الفبای کلاس اول دانش آموزان برگزار گردید .

در این جلسه کلیه ی همکاران پایه ی اول ، معاونین آموزشی و پروشی در محل دفتر آموزگاه ساعت ۱۰ صبح برگزار گردید . جلسه با قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز گردید سپس مدیریت محترم اهداف جلسه را بازگو نمودند و سپس هر یک از همکاران نظرات و پیشنهادات خود را ارئه دادند و موارد ذیل به تصویب رسید :

 • جشن الفبا در محل تالار لاله برای دانش آموزان با حضور یک نفر از اولیا برگزار گردد .
 • جوایزی را برای دانش آموزان تهیه کنند و در مراسم اهدا کنند .
 • هرکدام از کلاس ها برنامه خود را اعلام نمودند .
 • از همکاران پایه اول تقدیر بعمل آید .

زنگ قرآن و پیامبران اولوالعزم

روز چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم مرادیان در زنگ قرآن پایه اول درس هفتم را تدریس نمودند . در این درس دانش آموزان با سوره ی نصر آشناشدند و طریقه صحیح خواندن سوره نصر را فرا گرفتند و تکرار و تمرین نمودند . با معنی برخی از عبارات ساده‌ی سوره نصر به زبان کودکانه همراه با شعر درس در این درس در مورد پیامبران خدا نکاتی بیان شد . با پیامبران اولوالعزم آشنا شدند . داستان زندگی و کودکی حضرت موسی (علیه السلام ) را برای دانش آموزان بیان کردند . در مورد زندگی خضرت عیسی (علیه السلام ) را بیان نمودند . در پایان سوره‌ی نصر را با قرائت همراه با معلم خواندند .

جشن اسم کلاس خانم مهدیزاده

هیچ چیز زیباتر از یادگیری حروف الفبا برای کلاس اولی‌ها نیست. هنگامی که برای نخستین بار بتوانند اسم خود را بنویسند. یکی از رویداد های مهم برای کلاس اولی ها برپایی همین جشن است که در آخر سال تحصیلی گرفته می شود. در این جشن کلاس اولی ها اسم خود را می توانند بنویسند.

روزسه شنبه ۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان کلاس خانم مهدیزاده که می توانستند اسم خود را بنویسند جشن گرفتند در این جشن دانش آموزان از زحمات معلم خود که در این راه زحمات زیادی برای آنها کشیده بودند تقدیر و تشکر نمودند و شعر مربوط به اسم خود را خواندند و با شیرینی از دوستان خود پذیرائی نمودند .از امروز میتونم من اسممو بنویسم ممنونم تو بهترینی معلم عزیزم

شرکت دانش آموزان و همکاران در راهپیمایی بزرگ روز قدس

وعده محکم و زیبای خدا نزدیک است

وقت برچیدن و نابودی اسرائیل است

محو این غده ی بی شرم و حیا نزدیک است

با حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس و تجدید بیعت با آرمان های امام و رهبری، دشمنان داخلی و خارجی را ناکام بگذاریم

روز قدس توسط بنیانگذار انقلاب اسلامی به عنوان یک روز رسمی برای حمایت از مردم فلسطین نامگذاری شده است. بعد از دو سال وقفه روز قدس امسال اولین اجتماع و راهپیمایی بزرگ مردمی بدون محدودیت‌های کرونایی بود و از این جهت اهمیت ویژه ای برای تمامی اقشار به ویژه دانش آموزان داشت. روز جمعه ۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان و همکاران دبستان غیردولتی پسرانه امام حسین (علیه السلام) در کنار دیگر مردم در راهپیمایی بزرگ روز قدس شرکت نمودند . در راهپیمایی با در دست داشتن دست نوشته هایی با مزمون چرا ازاسرائیل متنفرهستند، به انزجار خود از کودک کشی و آواره کردن مردم از خانه و سرزمینشان پرداختند. دانش آموزان با در دست داشتن پیام های نوشتاری و پلاکاردهای حمایتی از جبهه مقاومت و مردم فلسطین در راهپیمایی روز جهانی قدس حضور پیدا کرده بودند.

برگزای مسابقه دست نوشته های طلایی مرحله شهرستان

به منظور آشنایی دانش آموزان با هنر زیبا نویسی و ایجاد زمینه علاقه مندی دانش آموزان به خط تحریری و شناسایی استعدادهای بالقوه و تقویت مهارت های نوشتاری زبان فارسی جشنواره دست نوشته های طلایی مرحله شهرستان در روز شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ویژه گروه های منتخب شهرستان در محل دبستان فرهنگ شکوه ساعت ۱۳ برگزار گردید .

در این جشنواره مدیر محترم آموزش و پرورش ، معاون محترم آموزش ابتدایی و کارشناسان محترم ستادی نیز حضور داشتند . دانش آموزان منتخب دبستان غیردولتی پسرانه امام حسین (علیه السلام) در این جشنواره در سطح شهرستان نیز شرکت نمودند . هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی دانش آموزان با هنر زیبا نویسی ، ایجاد زمینه علاقمندی دانش آموزان با خط تحریری و تقویت مهارت های نوشتاری زبان فارسی ، شناسایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان ، تقویت مهارتهای نوشتاری زبان فارسی و انجام رقابت سالم بین دانش آموزان می باشد .

نمایشگاه کاردستی به مناسبت هفته معلم

در سپیده دم ازل ان زمان که سازندگی کائنات آغاز می گردید
و کتاب تکوین گشوده میشد نخستین کلمه ایی که با قلم تقدیر
بر دیباچه قاموس هستی نقش بست واژه ی زیبای استاد بود
و سر فصل این کتاب کهن به تعلیم و تربیت اختصاص یافت
همیشه و در همه چیز استاد من هستید

روزتان مبارک

کاردستی یکی از فعالیت‌های هنری است که با هدف پرورش ذوق زیبایی‌شناسی، رشد خلاقیت و آموزش مهارت‌های عملی دانش آموزان انجام می‌شود . روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مناسبت آغاز هفته گرانمیداشت معلم نمایشگاه کاردستی با وسایل دور ریختنی دانش آموزان دوره دوم به همت خانم یعقوب زاده در مدرسه برگزار گردید . هدف از برگزاری این نمایشگاه، استفاده از ضایعات و بالا بردن فرهنگ کاهش تولید زباله، افزایش ضریب خلاقیت در استفاده از ضایعات، افزایش ضریب هوش، افزایش فرهنگ تعاون، همکاری و مشارکت در کارهای گروهی و تقویت اعتماد به نفس و رضایتمندی بود.

به روز رسانی برد بهداشت

روز جهانی سلامت از آن دست مناسبت ها می باشد که اهمیت بسیاری دارد به گونه ای که در سراسر جهان، در تمام سازمان ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی برنامه ها و فعالیت های ویژه ای به مناسبت گرامی داشت این روز در نظر گرفته می شود. به عبارت دیگر این روز مختص به یک نهاد یا سیستم خاص نیست بلکه یک پویش همگانی می باشد که تمام افراد باید در راستای رسیدن به اهداف آن قدم بردارند. لذا نقش و اهمیت برنامه های هفته سلامت در مدارس و موسسات آموزشی که خاستگاه پرورش و تربیت نسل آینده یک جامعه هستند، پر رنگ تر می شود.

آغاز هفته سلامت از روز شنبه ۱۷ تا روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ می باشد . روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم زنگنه مربی بهداشت به منظور آشنایی بیشتر مردم دانش آموزان با موضوعات حوزه سلامت مدرسه را فضا سازی نمودند . شعار هفته سلامت سال ۱۴۰۱ ” سلامت ما، سلامت سیاره ما ” می باشد . برنامه های اجرایی در این هفته تقدیر از دانش آموزان سفیر سلامت ، برگزاری جشن سلامت ، برپایی نمایشگاه ، برگزاری مسابقات بهداشتی و…….. می باشد .

همچنین روز شمار هفته سلامت را با نصب در برد بهداشتی به اطلاع دانش آموزان رساندند .

 • شنبه ۱۷ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در تحقق عدالت و تعالی نظام سلامت
 • یکشنبه ۱۸ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در دستیابی به انرژی پاک
 • دوشنبه ۱۹ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در مدیریت حوادث و بلایا
 • سه شنبه ۲۰ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در ارتقای سلامت خانواده و جوانی جمعیت
 • چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در تولید پاک و مدیریت پسماندها
 • پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در تغذیه سالم از مزرعه تا سفره
 • جمعه ۲۳ اردیبهشت؛ نقش مردم، مسئولین، سمن‌ها در کاهش / کنترل مصرف دخانیات

جشن گرامیداشت هفته معلم کلاس خانم محمودی

کلماتی که بر تخته سیاه می‌نویسی، ابرهای بهاری‌ اند که باران را به تشنگی گلبرگ‌ها مهمان می‌کنند. همه اتفاق‌های تو به گل سرخ می‌رسند. پنجره‌های کلاست را با پروانه‌ها فرش کرده ای و دیوارهای کلاست را با بوسه شاپرک‌ها، کاغذدیواری. نیمکت‌های کلاس، مثل کلام تو هیچ گاه بوی کهنگی نمی‌گیرند. کلاست باغچه ای از گل‌های همیشه بهار است که عطر زندگی را از جانت می‌آکنند.

روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مناسبت هفته معلم دانش آموزان پایه چهارم کلاس خانم محمودی مراسم تقدیر از معلم خود را برگزار کردند . دانش آموزان در این مراسم ضمن خواندن شعر و دکلمه روز معلم با اهدا هدیه از معلم خود تقدیر و تشکر نمودند .

جشن گرامیداشت هفته معلم کلاس خانم وزین پور

نفس‌هایت رسولان روشنی اند. کلمات تو ساده ترین شکل ترجمه خورشید است؛ وقتی بر روی مستطیل جامانده بر دل دیوار می‌نویسی و نور را نقاشی می‌کنی. گرد گچ‌های سفید که بر شانه‌هایت می‌نشیند، انگار با لبخندی مهربان، دماوند در مقابلمان ایستاده است؛ با همان سربلندی همیشگی .

روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مناسبت هفته معلم دانش آموزان پایه چهارم کلاس خانم وزین پور مراسم تقدیر از معلم خود را برگزار کردند . دانش آموزان در این مراسم شعر و دکلمه های زیبایی در وصف و تقدیر از معلم خود خواندند . در این مراسم با اهدا هدیه به معلم خود ، مربی قرآن ، ورزش و هنر از آنها تقدیر نمودند . در پایان نیز به دانش آموزان هدیه ای اهدا گردید و از آنها پذیرایی نمودند .

نمایشگاه نامه ای به معلم

ای خدای عشق ، ای ام الکتاب ای معلم ، ای سراسر آفتاب در کتاب دل نویسم با مداد ای معلم روز تو تبریک باد .

ای معلم تو را سپاس؛ ای آغاز بی پایان، ای وجود بی کران، تو را سپاس. ای والا مقام، ای فراتر از کلام، تو را سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی. سپاست می‌گویم، تو را به اندازه تمام مهربانی‌هایت سپاس می‌گویم. ای نجات بخش، آدمیان از ظلمت جهل و نادانی، ای لبخندت امید زندگی و غضبت مانع گمراهی تو را سپاس می‌گویم. این تویی که با دستان پر عطوفتت گلهای علم و ایمان را در گلستان وجود می‌پرورانی و شهد شیرین دانش را به کام تشنگان می‌ریزی. پس تو را ای معلم به وسعت نامت سپاس می‌گویم. همان نامی که چهار حرف بیشتر ندارد، اما کشیدن هر حرف و صدایش زمانی به وسعت تاریخ نیاز دارد.

روز شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ نمایشگاهی از اولین دستنوشته های دانش آموزان پایه اول به همت مربی هنر سرکار خانم اسکندری برپا گردید . دانش آموزان عزیز پایه اول اولین دلنوشته های خود را با خطی خوش وخوانا تقدیم معلمین عزیزشان نمودند .

بازدید آقای حسینی از دبستان

ای معلم تو را سپاس؛ ای آغاز بی پایان، ای وجود بی کران، تو را سپاس. ای والا مقام، ای فراتر از کلام، تو را سپاس. ای که همچون باران بر کویر خشک اندیشه ام باریدی. سپاست می‌گویم، تو را به اندازه تمام مهربانی‌هایت سپاس می‌گویم. ای نجات بخش، آدمیان از ظلمت جهل و نادانی، ای لبخندت امید زندگی و غضبت مانع گمراهی تو را سپاس می‌گویم. این تویی که با دستان پر عطوفتت گلهای علم و ایمان را در گلستان وجود می‌پرورانی و شهد شیرین دانش را به کام تشنگان می‌ریزی. پس تو را ای معلم به وسعت نامت سپاس می‌گویم. همان نامی که چهار حرف بیشتر ندارد، اما کشیدن هر حرف و صدایش زمانی به وسعت تاریخ نیاز دارد.

روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اولیا محترم پایه اول به منظور تجلیل از زحمات معلمین دلسوز و علاقه مند در مدرسه حاضر شدند . اولیا دانش آموزان کلاس اول خانم حیدری جهت تقدیر از معلم فرزند خود در مدرسه گرد هم آمدند . در این مراسم جناب آقای حسینی در این مراسم حضور پیدا نمودند و ضمن قدردانی از سرکار خانم حیدری معلم فرزند خود ، در دفتر دبستان حاضر شدند و به کلیه کادر اداری این هفته را تبریک گفتند . سپس از جلسه آزمون دبیرستان دوره دوم که در محل سالن اجتماعات در حال برگزاری بود دیدن نمودند و در پایان از امکانات دبستان ، آزمایشگاه بازدید نمودند .

فضا سازی به مناسبت هفته معلم

روز معلم یادآور شکوه و عظمت زنان و مردان پاکباخته‌ای است که در طول تاریخ

در عرصه تعلیم و تربیت زیباترین جلوه‌های عشق و ایثار را به نمایش گذاشته‌اند

روز معلم مبارک

در کشور ما روز دوازدهم اردیبهشت ماه هر سال تحت عنوان روز معلم نام‌گذاری شده است. در سال ۱۳۵۸ در چنین روزی استاد مرتضی مطهری به شهادت رسیدند . به همین دلیل این روز در تقویم کشور ما به عنوان روز معلم شناخته شده و در این روز مقام معلمان پاس داشته می‌شود . روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم یزداندوست در آستانه هفته معلم اقدام به فضا سازی مدرسه نمودند و اقدام به تبریک این روز ارزشمند برای معلمان گرامی نمودند .

تقدیر از معلمین پایه پنجم

اردیبهشت، با نفس‌های پیامبرانه ات جوانه می‌زند و تو می‌آیی تا خورشید آگاهی را در قلب‌های حاصلخیز فرزندان سرزمینت بکاری. دستان سپیدت بر پیکر تخته سیاه، نور می‌پاشد و الفبای روشنی، در اذهان تاریکمان حک می‌شود. وارد که می‌شوی، چشم‌های شوقمان چون پنجره‌هایی آفتابی، به سویت گشوده می‌شوند. می‌آیی و عطر حضورت فضای کلاس را پر می‌کند.

ای رازدار دل‌های کوچک و معصوم و سنگ صبور غم‌های پروانه‌ها! تو آمده ای تا روح حقیقت را پاسداری کنی و از چهره جاهل زمین، گرد و غبار این همه ندانستن را بزدایی. آمده‌ای تا نهال‌های سبز را باد هرزه گرد پاییز، به داس زردش نچیند. لب که به سخن می‌گشایی، صدها پرنده سپید بال در آسمان معرفت به پرواز می‌آیند و من لبریز این همه آبی، پریدن را تجربه می‌کنم. نگاهم که می‌کنی، تار و پود جانم لبخند می‌زند.

روز یک شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ به مناسبت هفته معلم دانش آموزان پایه پنجم مراسم تقدیر از معلمین و مدیر و معاونین خود را برگزار کردند .در این مراسم جناب آقای کنعانی نیز حضور داشتند . در ابتدای مراسم در مورد مقام بزرگ معلم سخنانی بیان نمودند سپس دانش آموزان شعر و دکلمه های زیبایی در وصف و تقدیر از معلمین خود خواندند . در این مراسم با اهدا هدیه به معلمین خود از آنها تقدیر نمودند و این هفته را گرامی داشتند .

دو با مانع در زنگ تربیت بدنی خانم اسکندری

ورزش کردن یکی از مهمترین فعالیت هایی است که هر انسانی برای سلامتی طولانی مدت خود باید به آن اهتمام ورزد . در جامعه ما تربیت بدنی بیشتر بر هدف های ارزشمند انسانی تأکید دارد که منظور از آن همان پرورش فکر و جسم در جهت رشد و تکامل ارزشهای انسانی و آموختن رفتارهای مطلوب فردی و اجتماعی است.از آنجا که معلومات و مهارت های مختلف انسان، جنبه اکتسابی دارد، برای به فعلیت درآوردن استعدادهای خود لازم است به آموزش و تمرین بپردازد. بنابراین اهمیت تربیت بدنی و ورزش در آمادگی برای رسیدن به کمال والای انسانی غیرقابل انکار است.

یکی از ورزش هایی که در دوره ابتدایی دانش آموزان انجام می دهند دو با مانع می باشد . دو با مانع شکلی از دویدن سرعت به همراه پریدن از روی مانع می باشد. روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم اسکندری معلم تربیت بدنی در زنگ ورزش با دانش آموزان دو با مانع را تمرین نمودند ودانش آموزان آمادگی جسمانی خود را افزایش دادند .

برگزاری جلسه معارفه با دانش آموزان پایه اول

آغاز سال تحصیلی همواره برای والدین کلاس اول توأم با شادی و دلهره است . والدین معمولا نگرانی چگونگی سازگاری کودک با محیط و اولیا مدرسه و رعایت قوانین آن ، انجام تکالیف و…. هستند و معمولا بخش زیادی از این نگرانی ها بی دلیل است و اغلب دانش آموزان به سادگی با مدرسه و مسائل مرتبط با آن به خوبی ارتباط برقرار می کنند . با این حال مانند هر مرحله ای از تحول گاه ممکن است کودک با مشکلاتی مواجه شود به همین منظور هر ساله دبستان غیردولتی پسرانه امام حسین (علیه السلام) قبل از شروع سال تحصیلی جلسه معارفه با دانش آموزان و اولیا با حضور جناب آقای کنعانی و سرکار خانم تربتی نیا برگزار می کند. امسال نیز از تاریخ دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ جلسه معارفه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید . در این جلسه ضمن آشنایی با دانش آموزان و ابعاد مختلف شخصیتی و علاقه مندی ها ، نکات خاصی که کادر اجرایی مدرسه باید در جریان قرار گیرند بیان گردید .

اجرای مسابقه طناب کشی در بین دانش آموزان

طناب كشي ورزشي است تيمي و مفرح ورزشي که در داخل سالن، روي پيست و خارج از سالن روي چمن و ساحل درياها روي ماسه برگزار مي‌شود در جشنواره‌ها و همايش‌هاي تفريحي نيز مي‌توان اين رشته ورزشي را بدون توجه به قانون و ضوابط مسابقات انجام داد. امروزه طناب ‌کشی به صورت مسابقات گروهی برگزار می ‌شود. دو دسته از شرکت‌ کنندگان هر گروه یک سر طنابی را در دست گرفته و با اعلام داور طبق قواعد و قوانین تعریف ‌شده، شروع به کشیدن طناب به سمت خود می کنند. گروهی که موفق به کشیدن گروه مقابل به طرف خود و رد کردن آنان از خط وسط زمین شود، برنده ی مسابقه می شود. در جشنواره ‌ها و همایش‌ های تفریحی این رشته ی ورزشی بدون توجه به قوانین و ضوابط مسابقات انجام می شود.

دانش‌آموزان در زمان ورزش و فعالیت های بدنی خود مسابقات هیجان انگیزی همچون مسابقه طناب کشی را برگزار می کنند . روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ مسابقه طناب کشی بین دانش آموزان برگزار گردید . دانش آموزان هر دو تیم با تلاش زیاد در این مسابقه شرکت کردند و زنگ شادی را در کنار هم سپری نمودند .

حضور اعضای انجمن در مدرسه به مناسبت هفته معلم

معلم عزیزم، تو را به چه مانند کنم. دل دریاییت لبریز از آرامش است همچون کوه استوار از حوادث روزگار ایستاده ای و همچون ابر، باران پر شکوه معرفت بر چمن های دشت دانش آموختگی فرو می ریزی

روزت هزاران بار مبارک

روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اعضای محترم انجمن اولیا و مربیان به مناسبت هفته معلم در جمع همکاران حضور پیدا نمودند . مراسم در ساعت ۹ صبح با حضور اعضای محترم انجمن ، جناب آقای کنعانی ، و کادر اداری و آموزشی برگزار گردید . در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید توسط دانش آموز آقای علی حسینی قرائت گردید سپس دانش آموزان دکلمه ای در وصف معلم خواندند سپس جناب آقای صاحبدل عضو محترم انجمن از زحمات معلمین تقدیر نمودند و این هفته را تبریک گفتند . سپس جناب آقای کنعانی نماینده محترم مؤسسه امام حسین (علیه السلام) این روز بزرگ را به تمام معلمین تبریک گفتند سپس با اهدا لوح تقدیر و کارت هدیه از زحمات معلمین تقدیر و تشکر بعمل آمد و در پایان از دانش آموزان برتر در رشته های مختلف نیز با اهدا لوح تقدیر و هدیه تقدیر گردید .

برگزاری پنجمین دوره مسابقات دانایی و توانایی مرحله شهرستان

یک روز ، سنگ های دشت که از خواب بیدار شدند ، چشمشان به یک تکه از خورشید افتاد که بر روی زمین افتاده بود . پس از پرس و جو ، متوجه شدند که نام آن تکه خورشید ، الماس است . آنگاه مشتاق شدند راز زندگی او را بدانند . الماس هم سرگذشت و سفر طولانی خود به اعماق زمین را برای آنها گفت . اما این پایان راه نبود ، بلکه ……….

روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ پنجمین دوره مسابقات دانایی و توانایی در سطح شهرستان برگزار شد . دانش آموزان منتخب در سطح مدرسه در سطح شهرستان شرکت نمودند و دانش آموزان شرکت کننده پس از کسب امتیاز لازم به مرحله منطقه معرفی خواهند شد. هدف از این مسابقات دانایی و توانایی تقویت و توسعه فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعه در جامعه دانش آموزی است.

زنگ ریاضی و تدریس نمودار ستونی

روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم طاهری در زنگ ریاضی پایه دوم فصل هشتم آمار را تدریس نمودند . در این درس دانش آموزان با اندازه گیری قد دوستان خود به جمع آوری جامعه اماری نمودند . برای بررسی اطلاعات بدست آمده از سرشماری از نمودار استفاده کردند . یکی از انواع نمودارها ، نمودار ستونی است. نمودار ستونی از دو محور افقی و عمودی تشکیل شده است. نمودار ستونی باعث ساده تر شدن مقایسه می شود و کمترین و بیشترین را به راحتی نشان می دهد و قبل از رسم نمودار باید جدول داده ها (اطلاعات) را رسم کنند . سپس با جامعه آماری که بدست آوردند نمودار ستونی را در دفتر خود رسم کردند .

کسب رتبه برتر در سطح شهرستان در رشته تنیس روی میز

پیروزی در هر مسابقه ای شگفت انگیزترین دستاورد زندگی است. این مرحله انرژی بخش ترین موفقیت در طول زندگی است.

قال علیٌ ( علیه السلام ) : الهی قوّ علی خدمتک جوارحی واشدد علی العزیمة جوانحی

پروردگارا ! اعضا و اندام مرا در طریق خدمت به خودت نیرومند گردان و اعصاب و افکارم را بر عزم و استواری محکم فرما

روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان ورزشکار دبستان در مسابقات تنیس روی میز در سطح شهرستان شرکت نمودند و موفق به کسب رتبه برتر شدند . دانش آموز عزیز آقای امیر مهدی ارجمند(به صورت فردی) موفق به کسب رتبه اول شهرستان گردید . آقای امیر مهدی ارجمند و آقای حسین مهرجو(گروهی ) موفق به کسب رتبه سوم شهرستان شدند . با سپاس بیکران از حضور ارزشمند دانش آموز عزیزمان در مسابقات تنیس روی میز در سطح شهرستان ، از قادر متعال ، اراده ای راسخ و عزمی استوار جهت پیشبرد اهداف عالی ایران اسلامی مسالت داریم.

برگزاری آزمون آزمایشی پایه سوم

آزمون علمی تبار آزمونی است که به صورت مستمر در طی سال در بین دانش آموزان مدارس امام حسین (علیه السلام) برگزار می گردد. به دلیل برگزاری مرحله آخر این آزمون دانش آموزان پایه سوم در آزمونی آزمایشی جهت آمادگی آزمون تبار در روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ شرکت نمودند . برگزاری این آزمون توانایی مقایسه رشد و عملکرد دانش آموز را به آموزگاران و مسئولین آموزشگاه می دهد .در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد و از اهداف این آزمون تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان می باشد .

کسب رتبه برتر در سطح شهرستان مسابقات دست نوشته های طلایی

خداوند متعال را شاکریم که برگ زرین دیگری بر افتخارات دبستان پسرانه امام حسین ( علیه السلام) افزوده شد .

شنیدن خبرهای خوش شیرین دیگر که موفقیت دانش آموزان فعال در مسابقات دست نوشته های طلایی منتخب در شهرستان در هفته بزرگداشت مقام معلم حلاوت های خاص را مضاعف نموده است . روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ نتایج دست نوشته های طلایی از سوی اداره آموزش و پرورش اعلام گردید .

کسب افتخارات توسط دانش آموزان عزیزمان در مسابقات دست نوشته های طلایی پسرهای گل آقایان :

۱-علی صداقت منش

۲-کیان اسدی

۳-امیر رضا رایگان

۴-طاها فرستاده

ودانش آموزان عزیزمان آقایان

۱-محمد آسیابان

۲-محمد رضا آشوری

۳-ایلیا ادیب

۴-علی عباس زاده

را به خانواده های محترم و همکاران معزز صمیمانه تبریک ‌و شاد باش گفته واز همت بلند دانش آموزان عزیزمان سپاسگزاری خویش را ابراز می نماییم.و قدردان حضور سبز تمام دانش آموزان خوبمان در دیگر مسابقات می باشیم .قدردان زحمات ارزشمند معاونین محترم آموزشی وهمکاران ارجمند سرکار خانم مصطفوی بزرگوار سرکار خانم حیدری ارجمند و سرکار خانم اسکندری عزیز که دلسوزانه پیگیر مسابقات آموزشگاه هستند، تقدیر و تشکر می نمایم .آرزوی توفیق روز افزون برای همه عزیزان از خداوند سبحان مسئلت داریم.

زنگ ریاضی و آمادگی برای ضرب کلاس خانم طاهری

یادگیری جدول ضرب برای دانش‌آموزان دبستان اهمیت زیادی دارد. دانش‌آموزان، درمقطع ابتدایی برای اولین بار با مفهوم ضرب اعداد آشنا می‌شوند. یادگیری بسیاری از موضوعات درس ریاضی در پایه‌های بالاتر به یادگیری جدول ضرب کلاس سوم و چهارم دبستان وابسته است.دانش‌آموزانی که تسلط خوبی روی جدول ضرب دارند در مقایسه با سایر دانش‌آموزان، مشکلات کمتری را در مباحث مختلف ریاضی از جمله تقسیم، محاسبات کسری، نسبت و تناسب، درصد و غیره تجربه می‌کنند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که روش تدریس ضرب و به خصوص، روش آموزش جدول ضرب کلاس سوم، تأثیر مستقیمی روی وضعیت درسی دانش‌آموز در درس ریاضی در پایه‌های بالاتر دارد.
روز چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم طاهری در زنگ ریاضی تدریس ضرب را به منظور آمادگی دانش آموزان برای یادگیری ضرب آغاز نمودند . دانش آموزان با بازی های مختلف و دست ورزی مقدماتی از ضرب را فرا گرفتند . دانش آموزان وسایل مختلف را دسته بندی نمودند و با مفهوم ضرب آشنا شدند .

برگزاری آزمون تبار مرحله آخر ( دوره اول )

روز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ، مرحله آخر آزمون های علمی تبار در دبستان پسرانه امام حسین(علیه‌السلام) برگزار گردید. مرحله اول و دوم این آزمون به صورت مجازی برگزار گردید و مرحله آخر آن به صورت حضوری در مدرسه برگزار شد .دانش آموزان دوره اول ( پایه های دوم و سوم ) ساعت ۹:۳۰ به ۲۰سوال از دروس فارسی ، ریاضی و علوم در مدت زمان ۴۵ دقیقه پاسخ دادند و در فضایی آرام به رقابتی سالم با دیگر دوستان خود پرداختند . جناب آقای کنعانی نماینده محترم مؤسسه امام حسین (علیه السلام) ، سرکار خانم تربتی نیا و جناب آقای میربیدختی از روند برگزاری آزمون بازدید نمودند .

برگزاری این آزمون توانایی مقایسه رشد و عملکرد دانش آموز را به آموزگاران و مسئولین آموزشگاه می دهد و در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد. در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد و از اهداف این آزمون تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان می باشد .

برگزاری آزمون مرحله آخر تبار ( دوره دوم)

روز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ، مرحله آخر آزمون های علمی تبار در دبستان پسرانه امام حسین(علیه‌السلام) برگزار گردید.مرحله اول و دوم این آزمون به صورت مجازی برگزار گردید و مرحله آخر آن به صورت حضوری در مدرسه برگزار شد .

دانش آموزان دوره اول ( پایه های چهارم ، پنجم و ششم ) ساعت ۱۰:۳۰ به ۴۵ سوال از دروس فارسی ، ریاضی و علوم ، مطالعات اجتماعی و قرآن و هدیه های آسمان در مدت زمان ۶۰ دقیقه پاسخ دادند و در فضایی آرام به رقابتی سالم با دیگر دوستان خود پرداختند . برگزاری این آزمون توانایی مقایسه رشد و عملکرد دانش آموز را به آموزگاران و مسئولین آموزشگاه می دهد و در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد. در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد و از اهداف این آزمون تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان می باشد .

زنگ علوم وتدریس آهنربا

روز شنبه ۲۴ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم مهدیزاده معلم پایه اول در زنگ علوم پس از تدریس درس سيزدهم ” آهن ربای من” به آزمایشگاه مدرسه رفتند و با آهنربا آشنا شدند . به اشیایی که میدان مغناطیسی تولید کنند، آهن رُبا گفته می‌شود. آهن ربا جهت جداسازی ضایعات آهنی در صنایع مختلف کاربرد دارد و در انواع مختلف دستی، الکتریکی، دائم و … وجود دارد. دانش آموزان چیزهایی که به آهنربا وصل می شود و چیزهایی که وصل نمی شود را طبقه بندی نمودند و درباره عبور خاصیت آهن ربایی از مواد و وسایلی که جذب آهن ربا می شوند ،اطلاعات بدست آوردند .قطب های آهنربا را شناختند . قدرت آهنرباها مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

زنگ هنر و نقاشی با حروف

یکی از روش‌هایی که موجب بروز خلاقیت و آموزش و یادگیری کودکان می‌شود نقاشی و ساخت تصویر با حروف الفبا است مخصوصاً در سال‌های اول ابتدایی این مسئله می‌تواند تأثیر زیادی بر روی یادگیری کودکان داشته باشد. در بیش‌تر مهدکودک‌ها نیز برای یاد دادن الفبا به کودکان از نقاشی و رنگ‌آمیزی با حروف الفبا استفاده می‌کنند و این حروف را به شکل‌های جالب حیوانات، میوه و دیگر اشیای مختلف تشبیه کرده و یادگیری کودکان را راحت‌تر از قبل می‌کنند. روز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان پایه اول در زنگ هنر با حروفی که فرا گرفتند نقاشی های خلاقانه ای کشیدند . این روش از نقاشی باعث افزایش خلاقیت دانش آموزان و تثبیت یادگیری حروف می شود .

شرکت دانش آموزان در مسابقات موشک کاغذی سطح شهرستان

طراحی یک موشک کاغذی همانند طراحی و مهندسی می تواند بسیار خلاقانه باشد .ساخت موشک کاغذی از تفریحات مورد علاقه کودکان (و البته بزرگسالان) است. سرگرمی ساده‌ی دوران کودکی که به یک مسابقه‌ی هیجان‌انگیز تبدیل شده است. روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان منتخب پایه ششم در مسابقات موشک کاغذی در سطح شهرستان شرکت کردند . این مسابقات با هدف ایجاد شور و نشاط ، تقویت روحیه پژوهش و خلافیت ، تمرین کار تیمی و ایجاد رقابت سالم، مسابقات موشک کاغذی ویژه دانش آموزان مقطع ابتدایی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد.

زنگ ریاضی و کار با جعبه کوئیزنر کلاس سوم خانم احمدی

میله ها و مکعب کوئیزنر وسیله‌ی کمک آموزشی درس حساب و ریاضی است. این میله ها و مکعب های اعداد، به درک بهتر محاسبات ساده ریاضی مانند جمع(بعلاوه)، تفریق(منها)، ضرب و تقسیم کمک می کند. همچنین مفاهیم کسر و اعشار را برای دانش آموزان مجسم و قابل فهم می کند. کودکان با این میله ها و مکعب های اعداد می توانند مفاهیم یکان، دهگان، صدگان و هزارگان را به طور ملموس دریابند. همچنین معلم می تواند مفاهیم کوچک تر، بزرگتر و مساوی را به سادگی بااین مکعب ها و میله های اعداد به بچه‌ ها آموزش دهد . روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ خانم احمدی معلم پایه سوم در زنگ ریاضی با استفاده از جعبه کوئیزنر نمایش اعداد سه رقمی را فرا گرفتند و جمع و تفریق اعداد را تمرین نمودند . معلم چند تمرین جمع را به دانش آموزان دادند و آنها با استفاده از جعبه کوئیزنر جمع ها را انجام دادند .

برگزاری آزمون تبار (ویژه پایه اول )

روز شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ، آزمون علمی تبار به صورت حضوری در دبستان پسرانه امام حسین(علیه‌السلام) برگزار گردید. دانش آموزان پایه اول ساعت ۱۰ به ۲۰ سوال از دروس فارسی ، ریاضی و علوم در مدت زمان ۴۵ دقیقه پاسخ دادند و در فضایی آرام به رقابتی سالم با دیگر دوستان خود پرداختند .

برگزاری این آزمون توانایی مقایسه رشد و عملکرد دانش آموز را به آموزگاران و مسئولین آموزشگاه می دهد و در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد. در طول سال نقاط ضعف و قوت دانش آموزان تا مقدار زیادی با این آزمون ها مشخص می گردد و از اهداف این آزمون تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان می باشد .


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20